США виступають проти участі росіян у миротворчій місії ООН в Донбасі - Волкер

27 листопада 10:50

Крім того, проти звуження функцій місії лише до охорони спостерігачів ОБСЄ і за доступ миротворців до всієї території Донбасу, включно з ділянкою окупованого кордону з РФ.

 

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю газеті The Washington Post розповів про позицію США стосовно розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі.

Так, за його словами, американська концепція полягає у створенні "справжніх миротворчих сил ООН". А це означає вільний доступ миротворців до всіх тимчасово окупованих територій на сході України, у тому числі до окупованої проросійськими бойовиками ділянки україно-російського кордону. А також відсутність у складі місії громадян РФ.

Крім того, за словами спецпредставника США, миротворці повинні володіти широким спектром функцій і мати великі повноваження у питанні забезпечення безпеки в зоні військового конфлікту.

В інтерв'ю виданню Волкер також повідомив про те, що продовжить обговорення введення місії в Донбас з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

Як наголошується в матеріалі видання, російський проект введення в Донбас миротворчої місії ООН може стати пасткою. Оскільки, згідно з пропозицією російської сторони, миротворці повинні будуть займатися лише забезпеченням безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. А також перебувати на лінії розмежування в Донбасі і не мати доступу до непідконтрольної Україні ділянки кордону з Росією.

В умовах наявності на сході України Збройних сил РФ, присутність яких там Росія досі не визнала, російська пропозиція виглядає спробою президента РФ Володимира Путіна закріпитися в Донбасі і продовжити роботу з дестабілізації України.

Нагадаємо, Волкер і Сурков зустрілися в Белграді 13 листопада. На зустрічі американська сторона представила власні пропозиції щодо проекту резолюції Радбезу ООН щодо розміщення місії в Донбасі. Як повідомив пізніше В. Сурков, вони включають 29 абзаців. За словами помічника президента РФ, три з них російська делегація "визнала прийнятними".

Раніше голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Україна, США, Німеччина і Франція вже практично розробили спільний проект резолюції ООН щодо миротворців в Донбасі.

Як повідомлялося раніше, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер висловив думку про те, що резолюція ООН щодо введення миротворців в Донбас може бути готова до кінця року.

Волкер також повідомив про те, що Вашингтон запропонував Києву не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворців ООН в Донбасі у відповідь на російську ініціативу та спробувати досягти домовленості.

Детальніше про розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"