"Слуга народу" офіційно не має жодного співробітника – КВУ

20 листопада 18:23

Складно уявити парламентську партію, в якій би працювали виключно на волонтерських засадах.

 

У партії "Слуга народу", яка має монобільшість у Верховній Раді, офіційно не працює жодна людина, свідчить звіт політсили за третій квартал поточного року.

"Комітет виборців України продовжує аналізувати фінансові звіти політичних партій… Відповідно до звіту "Слуги народу" про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в політичній партії офіційно не працює жодної особи. У графі "працівники складу апарату партії" вказано цифру 0", - повідомляє "Комітет виборців України".

Для порівняння: у "Батьківщині" офіційно працює 73 особи, в "Європейській солідарності" – 46 осіб, в "Голосі" – 3, "Радикальній партії" – 20, "Самопомочі" – 264, "Українській стратегії Гройсмана" - 3.

Відповідно, на виплату зарплатні партія також не витрачалася. Офіційно за період з липня по вересень "Слуга народу" витратила 240 млн гривень, з них на заробітну плату – 0 гривень.

Не має політсила, яка змогла сформувати одноосібну коаліцію у парламенті, і жодного місцевого осередку зі статусом юридичної особи.

"Складно уявити парламентську політичну партію, в якій би працювали особи виключно на волонтерських засадах. Зокрема, партію, в якої немає оплачуваного на постійній основі бухгалтера, охорони, секретаря, працівників прес-служби та оргвідділу. Багаторічна практика вказує, що такі партії можуть здійснювати тіньову оплату праці – "в конвертах", - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Закон "Про політичні партії в Україні" дозволяє існування місцевих осередків партій без статусу юридичної особи, однак на думку КВУ це може бути спробою тінізації партійного життя, адже партії не зобов'язані звітувати про діяльність осередків без статусу юросіб перед Національним агентством із запобігання корупції.

Раніше виключена з фракції "Слуга народу" депутат Анна Скороход заявила, що депутати фракції нібито отримують по 5 тисяч доларів в конвертах. "Тут зарплати по $ 5000 в конвертах... Ви самі бачили і були зафіксовані випадки передачі конвертів і всього іншого. Ви самі все це знаєте", - розповіла вона журналістам.

Під час засідання Ради 14 листопада Анна Скороход заявила, що після того, як вона проголосувала проти відкриття земельного ринку і відстоювала в Раді держвласність ГТС, її чоловіка затримали за дорученням одного із заступників голови Офісу президента і заступника генпрокурора Віталія Каська. Зазначимо, що Алякіна пов'язують з російським підприємцем Павлом Фуксом. Після виступу Скороход, Арахамія звинуватив її в пропонуванні депутатам хабара.

У ГПУ повідомили, що Національна поліція затримала чоловіка депутата Ганни Скороход Олексія Алякіна, оскільки він є громадянином Російської Федерації і знаходиться в міжнародному розшуку за підозрою в шахрайстві в особливо великих розмірах.