Сіярто: Війна з Росією – не виправдання для порушення прав українських угорців

25 червня 00:13

Очільник МЗС Угорщини заявив, що Будапешт не збирається відмовлятися від претензій до українського закону про освіту.

 

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що збройна агресія Росії проти України не може служити виправданням для "порушення прав" українських громадян угорського походження.

"У вас війна, але залиште угорців у спокої. Мені здається, що це дуже погано, що ви звинувачуєте угорців, або ображаєте угорців через те, що у вас війна з Росією... Ваша війна з Росією не може і не повинна бути виправданням, чому ви порушуєте права угорців", - завив керівник угорського зовнішньополітичного відомства в інтерв'ю телеканалу "1+1", яке вийшло в ефірі в неділю, 24 червня.

Він також висловив здивування у зв'язку з побоюваннями щодо можливості сепаратистських настроїв на Закарпатті.

Сіярто запевнив, що Будапешт підтримує державний суверенітет і територіальну цілісність України, а також, що Угорщина була одним з найбільш активних прихильників надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом. Однак Будапешт не збирається відмовлятися від претензій до українського закону про освіту і продовжуватиме чинити тиск на Київ.

Голова МЗС Угорщини висловив сподівання, що Україна піде на поступки у мовному питанні, додавши, що розраховує на прогрес у переговорах, що продовжаться в липні.

"Я сподіваюся, що коли-то в майбутньому це буде вирішено, і тоді ми зможемо повернутися до атмосфері, яку ми мали перед вереснем минулого року (коли було прийнято закон про освіту, - Ред.)", - підсумував Сіярто.

Як пише у статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва та Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" і "Чи доведе "мова" до Брюсселя?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".