Ситник розповів про перспективи справ про незаконне збагачення Геращенка і Петренка

15 вересня 20:46

Бюро не отримало рішення суду про відкриття справи щодо міністра юстиції.

 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що його підлеглі виконають судові рішення і проведуть розслідування щодо можливого незаконного збагачення члена парламентської фракції "Народного фронту" та члена колегії МВС Антона Геращенка і міністра юстиції Павла Петренка. Однак повідомлення про підозру їм вручать лише у випадку, якщо детективи зберуть достатньо доказів наявності в діях фігурантів складу злочину.

"Говорити, що ці справи колись закінчаться підозрами – це неправдива інформація. Це така нова технологія, яка застосовується – такого раніше не було", - заявив Ситник в ефірі "24 каналу" в суботу, 15 вересеня.

Він також повідомив, що НАБУ ще не отримало рішення суду, яке зобов'язує Бюро зареєструвати кримінальне провадження щодо голови Мін'юсту.

"Наскільки мені відомо, є рішення суду, яким зобов'язали нас внести дані до Реєстру. Але станом на вчорашній вечір рішення суду в НАБУ ще не було", - зауважив Ситник.

Коментуючи судові рішення щодо Геращенка і Петренка, Ситник допустив, що це частина скоординованої кампанії, спрямованої на загострення конфлікту НАБУ з "Народним фронтом". Петренко, як і міністр інфраструктури Володимир Омелян, отримали посади в уряді за квотою саме цієї політичної сили.

"Створюється істерія, щоб залучити до неї "Народний фронт", - заявив директор НАБУ.

Нагадаємо, Солом'янський райсуд Києва рішенням від 27 серпня зобов'язав НАБУ почати розслідування щодо можливого незаконного збагачення депутата від "Народного фронту" Антона Геращенка. За даними журналістського розслідування, депутат проживає в квартирі, вартість оренди якої істотно перевищує задекларовані ним доходи.

12 вересня Солом'янський суд зобов'язав НАБУ зареєструвати провадження стосовно міністра юстиції Павла Петренка, який, згідно з матеріалами журналістського розслідування, придбав нерухомість та автомобіль, вартість яких значно більша за його офіційні доходи.

У позовах були викладені матеріали сюжетів програми "Наші гроші" виробництва Bihus.info.

13 вересня детективи НАБУ вручили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну повідомлення про підозру в незаконному збагаченні і декларуванні недостовірної інформації. Наступного дня Солом'янський суд відпустив Омеляна на поруки і зобов'язав його здати закоронні паспорти.