Російська окупація Криму — це надовго — дипломат

27 сiчня 07:51

Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

 

На початку 2014 р. ніхто не міг уявити, що відбудеться в Криму. Сценарій захоплення півострова збройними силами РФ був лише одним із багатьох можливих, а в сценарій його анексії взагалі не вірилося. Однак сьогодні ми відзначаємо вже п'яту річницю цих сумних подій. Ніхто достеменно не знає, коли завершиться окупація. Радянська окупація балтійських держав тривала 50 років, негласна окупація росіянами Придністров'я триває більше двох десятиліть, грузинські регіони Абхазії і Південної Осетії окуповані "російськими миротворцями" вже понад 10 років. Зрозуміло одне: російська окупація Криму - це надовго.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Максим Кононенко, дипломат, юрист-міжнародник. На його думку, щоб надовго не перетворилося назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

"Саме політику, а не фрагментарні і розпорошені, хоча іноді ефективні дії. Судові та арбітражні виробництва - важливий трек, але обмежений юрисдикцією органів, які розглядають позови. Контрзаходи і санкції - дієвий важіль, але залежить від доброї волі партнерів. Дипломатичний протест - незамінний інструмент дипломатії, але без конкретних дій залишається порожнім звуком. Жоден з них не може радикально змінити ситуацію. Лише їх з'єднання з проактивною політикою невизнання може якщо не зупинити, то уповільнити час, який працює сьогодні проти України", - наголошує дипломат.

Докладніше про необхідність активізації зусиль щодо невизнання окупації Криму читайте в статті Максима Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".