Разумков пообіцяв відправити до Венеціанської комісії конституційні ініціативи Зеленського

06 вересня 00:54

За словами спікера, він не бачить в цьому проблеми".

 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков висловив готовність підтримати відправку законопроектів про внесення змін до Конституції, ініційованих президентом Володимиром Зеленським, на аналіз Європейської комісії за демократію через право.

"Якщо ми говоримо про Венеціанську комісію – одне іншому не заважає. І ми про це говорили під час засідання: ми направляємо це до Конституційного суду, але після цього ми також готові відправити до Комісії, щоб вона дала свій висновок. Це нормальна практика. Я не бачу в цьому проблеми", - заявив Разумков в ефірі телеканалу "1+1" увечері в четвер, 5 вересня.

Перед цим голова парламентського комітету з питань інтеграції України з Євросоюзом Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що комітет розглянув законопроекти про внесення змін до Конституції і рекомендував направити їх на аналіз до Венеціанської комісії.

Як повідомлялося, 3 вересня Верховна Рада України, як і прогнозувало DT.UA, внесла зміни до статті 80 Конституції України, яким скасувала депутатську недоторканість із 1 січня 2020 року. Рішення підтримали 373 депутати – представники усіх депутатських фракцій, за винятком "Опозиційної платформи – За життя". Того ж дня спікер Дмитро Разумков підписав проект закону і направив його президентові.

Крім того, Верховна Рада направила до Конституційного суду сім законопроектів про внесення змін до Основного Закону: законопроекти про скасування адвокатської монополії, про повноваження президента створювати регуляторні органи, призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР, про законодавчу ініціативу народу, про парламентських уповноважених у різних сферах, про скорочення кількості народних депутатів до 300 і закріпленні пропорційної виборчої системи, про позбавлення депутатів повноважень за "кнопкодавство" і прогули і про право Раді створювати консультативні та дорадчі органи.

Представник президента в КСУ Федір Веніславський спрогнозував, що Рада зможе проголосувати за ці ініціативи у другому читанні в лютому 2020 року.