Рада третій день поспіль розглядає "мовний закон"

14 березня 09:50

У порядку денному лише один законопроект.

 

Верховна рада України на засіданні у вівторок, 14 березня, продовжить розгляд так званого "мовного закону". У порядку денному є єдиний законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної.

Законопроект депутати розглядають ще з вівторка. До нього внесено 2063 поправки. За словами першого віце-спікера Ради Ірини Геращенко, станом на 13 березня депутати розглянули 13% поправок до "мовного закону". Зокрема депутати відхилили норму, яка пропонувала виключити депутатів Верховної ради з переліку осіб, від яких вимагається вільне володіння українською мовою.

Зазначимо, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної був затверджений у першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Щоб отримати українське громадянство, іноземцям доведеться вивчити українську. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".