Рада попередньо схвалила закон про окупацію Донбасу і право України на самооборону

06 жовтня 10:26

Законопроект визначає Росію в якості держави-агресора і вводить поняття російської окупаційної адміністрації в Донецькій і Луганській областях.

 

Верховна Рада схвалила в першому читанні президентський законопроект "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Законопроект №7163 підтримали 233 депутати.

Фракція "Блок Петра Порошенка" дала за закон 114 голосів (з 138 депутатів), "Народний фронт" - 71 (з 81), "Опозиційний блок" - 0 (з 43), "Самопоміч" - 0 (з 26), "Радикальна партія"- 17 (з 20),"Батьківщина "- 0 (з 20), група" Відродження "- 0 (з 26), група "Воля народу"- 12 (з 19), позафракційні - 19 (з 49).

Рада не змогла розглянути цей законопроект 5 жовтня, оскільки депутати з фракції "Самопоміч" заблокували президію парламенту.

Проект, зокрема, визначає окуповані Росією території в Донецькій і Луганській областях і визнає право України на самооборону у відповідності зі ст.51 Статуту ООН.

У законопроекті наголошується, що "суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в рамках міжнародно-визнаного кордону є цілісною і недоторканною".

Також підкреслюється, що Україна "не визнає злочинне захоплення Російською Федерацією частини території України".

В тексті констатується, що "у світлі положень IV Гаазької Конвенції від 5 (18) жовтня 1907 року, IV Женевської Конвенції від 12 серпня 1949 року одним з наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України стала тимчасова окупація частини території України".

Відповідно до законопроекту, для контролю над операцією з відсічі російської збройної агресії створюється Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував парламенту прийняти за основу президентський законопроект №7163. У членів комітету виникли запитання до статті 7 законопроекту, яка посилається на Мінські угоди.