Призначено перше засідання суду по "газовій справі" Онищенка

19 березня 11:06

Обвинувачувальний акт був направлений до суду в лютому.

 

Перше засідання суду у "газовій справі" щодо народного депутата України Олександра Онищенка та фінансового директора підконтрольних народному депутату підприємств, відбудеться 10 червня 2019 року, повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

"У лютому 2019 року до суду направлено обвинувачувальний акт стосовно народного депутата України Олександра Онищенка - організатора "газової схеми" і фінансового директора підконтрольних народному депутату підприємств. Оскільки обвинувачені перебувають поза межами України, їх будуть судити заочно. Однак будуть судити лише через три місяці - перше засідання призначено на 10 червня 2019 року", - йдеться в повідомленні.

У НАБУ зазначають, що судді призначають засідання на середину червня в багатьох випадках.

"Можливо, це пов'язано з очікуванням початку роботи Антикорупційного суду, куди ці справи будуть направлені внаслідок підсудності. Національне бюро також сподівається на швидкий початок роботи Вищого антикорупційного суду, який зможе поставити крапку у розслідуваннях детективів", - додали в Бюро.

Нагадаємо, 8 лютого директор НАБУ Артем Ситник повідомив про те, що відомство завершило досудове розслідування у справі Олександра Онищенка.

За даними слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу та завдали ДП "Укргазвидобування" збитків на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до "газовій схемі" 29 осіб. Серед них – двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта – працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.

У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він вже втік за кордон. Нині депутат перебуває в національному розшуку. Інтерпол не став оголошувати втікача у розшук.