Прем'єрка Молдови звинуватила владу Порошенка у контрабанді й корупції на користь Придністров'я

27 червня 15:47

Вона очікує, що нова влада "сприятиме ліквідації цих схем".

 

Прем'єр-міністерка Молдови Майя Санду звинуватила попереднє українське керівництво на чолі з п'ятим президентом Петром Порошенком у співпраці з адміністрацією олігарха Влада Плахотнюка щодо забезпечення контрабанди і "корупційних схем", які "сприяли виживанню" сепаратистської влади Придністров'я. Про це повідомляє видання Politico.

"Тепер ми очікуємо, що київська влада сприятиме ліквідації цих схем", - сказала вона.

Санду сказала, що хоче працювати з Україною щодо Придністров'я, але вона ще не розмовляла з новим президентом України Володимиром Зеленським або прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Санду критично ставиться до Росії і чітко усвідомлює інтереси Москви в регіоні, хоча "важко сказати, які реальні плани" Росії.

"Ми не маємо жодних ілюзій, ми знаємо, що Росія хоче зберегти вплив на країни регіону, включаючи Республіку Молдова", - зазначила вона.

"Росія повинна вивести свої війська і боєприпаси з території Республіки Молдова", -сказала Санду. - "Водночас ми відкриті для пошуку шляхів поліпшення комерційних і економічних відносин між нами".

Вона висловила думку, що заохочення з боку Кремля вступу соціалістів до коаліції могло бути "тимчасовим завданням", оскільки альтернатива означала б "поглинання" соціалістів Демпартією.

8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.

На екстреному засіданні парламенту 8 червня був затверджений склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду принесли присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідер "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу Демократичної партії.

Лідер Демпартії Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM узурпувати владу. А Конституційний суд відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нерозпуск парламенту.

Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Єдність і боротьба протилежностей" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".