Поставити питання про конституційність президентського указу можуть лише 45 народних депутатів

25 травня 10:06

Питання про конституційність президентського указу розглядається Великою палатою КСУ.

 

Звернення громадських організацій, політичних партій і просто стурбованих громадян Конституційний суд буде ігнорувати. Правом поставити питання про конституційність президентського указу наділені сорок п'ять народних депутатів. Є й інші суб'єкти подання конституційних подань, але вони про подібну місію навряд чи потурбуються. Якщо хто-небудь з депутатів раптом передумає і забажає відкликати свій підпис під конституційним поданням, юридичних наслідків таке бажання мати не буде - подання все одно розглянуть.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін. За його словами, питання про конституційність президентського указу розглядається Великою палатою КСУ, тобто прийняття рішення покладається на всіх суддів (на сьогоднішній день - 17 осіб), необхідний кворум - 12 осіб, рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 10 суддів.

"Термін розгляду "справи" не може перевищувати півроку, але якщо конституційне подання буде визнано невідкладним (а це, як мені здається, той самий випадок), то КСУ повинен розглянути його протягом одного календарного місяця, - зазначає оглядач. - Якщо гіпотетичне рішення КСУ про неконституційність президентського указу буде прийнято після дня голосування, служити приводом для скасування результатів виборів воно не може".

Детальніше про дострокові вибори читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра у швидкі "шашечки"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".