Порошенко узгодив продовження санкцій ЄС проти Росії ще на півроку – Єлісєєв

16 травня 22:30

Подальша доля санкційного режиму залежатиме від роботи МЗС і адміністрації президента Зеленського.

 

У ході недавнього візиту дов Брюсселя президенту Петру Порогшенко вдалося узгодити з європейськими партнерами продовження санкцій проти Росії ще на шість місяців, повідомив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв. Він нагадав, що рішення про продовження санкцій розглядатиметься в червні.

"Можу підтвердити, - завдяки візиту президента до Брюсселя вдалося досягти принципової домовленості, що санкції в червні будуть продовжені. Це санкції ЄС щодо Росії на наступні півроку", - заявив Єлісєєв в ефірі телеканалу "Прямий" у четвер, 16 травня.

Заступник голови АП підкреслив, що подальше продовження санкцій "ніхто не гарантує", і відповідальність за результат на цьому зовнішньополітичному напрямку нестимуть уже нове керівництво Міністерства закордонних справ, Адміністрація президента Володимира Зеленського і новий глава держави особисто.

"Далі це залежатиме від дипломатії і зовнішньої політики, дипломатичної майстерності і президента, і міністра", - підкреслив Єлісєєв.

Як повідомлялося, 16 травня Костянтин Єлісєєв подав заяву про відставку. В Адміністрації президента він керував зовнішньополітичним напрямком роботи.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін також пообіцяв подати заяву про відставку, коли Володимир Зеленський вступить на посаду президента.

Нагадаємо, 21 грудня Євросоюз офіційно продовжив санкції проти Росії, введені в 2014 році за анексію Криму. Рішення про введення санкцій було прийнято одноголосно. Вони діятимуть до 31 липня 2019 року.

Економічні санкції включають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, у яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортну та імпортну заборона на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих, що мають стратегічне значення, технологій і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.