Порошенко підписав закон, що передбачає амністію для учасників АТО

02 вересня 18:55

Амністія стосуватиметься учасників бойових дій, які вчинили злочини невеликої тяжкості.

 

Президент України Петро Порошенко у суботу, 2 вересня, підписав Закон України "Про амністію у 2016 році", - повідомляє прес-служба гаранта.

Закон також поширюється на учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у тому випадку, якщо вони не скоювали тяжких злочинів.

"Наші герої - військовослужбовці та ієрархи нашої церкви, звернулися до мене з питань амністії для тих, хто пройшов горнило війни, брав активну участь в АТО, але не здійснив тяжких злочинів, щоб держава пішла на зустріч (у питанні їх помилування – ред.). Я дякую за цю пропозицію, за відповідальне, державницьке ставлення до цього і підписую відповідний закон ("Про амністію у 2016 році" - ред.)", - написав гарант на своїй сторінці в Facebook за підсумками зустрічі з Героями України і предстоятелями церков.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет під час зустрічі повідомив про те, що священнослужителі підтримують прохання самих учасників АТО і військове керівництво, яке просить про це.

"Якщо дивитися в майбутнє, то потрібно знати про те, що воїн не лише соціально захищений, а він і морально підтриманий народом. Якщо ви їх помилуєте, то це буде на користь не лише їм, але і на користь усієї армії, тому ми підтримуємо прохання про помилування цих воїнів", - звернувся він до президента.

У той самий час предстоятель Української православної церкви Московського патріархату, митрополит Київський і всієї України Онуфрій підтримав колегу в цьому питанні.

"Я думаю, що це хороша ідея. Милосердя, коли воно проявляється у всіх сферах, йде на користь", - сказав голова УПЦ МП.

За словами Героя України, майора Збройних сил України і одного з ініціаторів зустрічі Ігоря Герасименка, багато учасників АТО чекають на підписання цього закону.

"У нашої армії до початку війни в Донбасі не було того досвіду, який ми маємо зараз. Але щоб отримати цей досвід потрібен час. Також є й помилки. А коли ти працюєш у стресовій ситуації, від помилок ніхто не застрахований. Тому звільнення певної категорії осіб - воїнів, які вчинили нетяжкі злочини, буде для нас підтримкою держави і дасть нам упевненість. Це також стане виховним заходом для нас у тому, що держава не забула людей, допомагає їм і не залишила людей зі своїми проблемами сам на сам", - пояснив власну позицію офіцер ЗСУ.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив про початок підготовки всіх необхідних документів.

"Підтримую повністю! Починаємо готувати всі необхідні документи", - написав Матіос на своїй сторінці в Facebook.

7 липня 2016 року Верховна Рада прийняла закон "Про амністію у 2016 році". Проект закону №4255 підтримали 247 народних депутатів.

Законом передбачено поширення дії амністії на засуджених, які вчинили злочини незначної тяжкості, або є найбільш незахищеними в соціальному плані, зокрема, неповнолітніх, інвалідів і вагітних жінок.

Серед іншого, проект закону передбачає амністію учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Згідно із законом, питання про застосування амністії вирішується виключно судом за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, обвинуваченого чи засудженого, їх захисників чи законних представників.

17 серпня Петро Порошенко ветував його, а потім вніс знову з власними пропозиціями.

Детальніше про ризики цього закону читайте у матеріалі Миколи Мирного "Амністія 2016: Чим небезпечний закон про амністію" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".