НАТО рекомендувало Україні внести правки до Стратегічного оборонного бюлетеню

23 сiчня 20:22

Альянс рекомендує Києву визначитися з пріоритетами реформування Міноборони і Генштабу.

 

Північноатлантичний альянс рекомендує офіційному Києву переглянути положення Стратегічного оборонного бюлетеня, зосередившись на черговості пріоритетів політики у сфері національної безпеки і оборони та їх реалістичності, повідомив голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

"Ми рекомендуємо найближчим часом переглянути положення Стратегічного оборонного бюлетеня із залученням всіх іноземних радників. Нам слід уважно придивитися до всіх положень цього документа, щоб перетворити його на ефективний інструмент управління процесом реформ. І керівним принципом такого перегляду в 2018 році слід вважати прозорість визначення пріоритетності та досягнення, а також реалістичність виконання положень", - заявив дипломат під час засідання Комітету реформ у Міністерстві оборони України у вівторок, 23 січня.

Вінніков відзначив прогрес України на всіх напрямках реформування сектору нацбезпеки і оборони, вказавши на важливість реструктуризації підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил.

"Основна увага реформ спрямовувалася на створення фундаментальних правил, концепцій і документів, одночасно створювалися нові організаційно-штатні одиниці в Міноборони і Генштабі. Це типовий процес для реформ, які проводяться в країнах-членах НАТО, ми вважаємо необхідним проведення подальшої роботи для визначення їх завдань і сфери відповідальності", - підсумував голова представництва НАТО в Україні.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалив проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

У розробці законопроекту брали участь експерти з НАТО, США та ЄС.

У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України– документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

У листопаді 2015 року Порошенко заявив, що Україні потрібно мінімум шість-сім років, щоб відповідати вимогам для можливого вступу до НАТО.