НАБУ відкрило справу за фактом можливої пропозиції хабара Богдану - ЗМІ

05 серпня 11:37

Боротьба за контроль над Києвом триває.

 

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за фактом можливої пропозиції очільнику Офісу президента України Андрію Богдану $ 20 мільйонів хабара, повідомило "Українським новинам" джерело в правоохоронних органах.

"Завели справу в четвер (1 серпня – ред.)", - сказав співрозмовник журналістів. І зазначив, що справу порушено за ч. 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) КК України.

Санкція статті передбачає штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від двох до п'яти років обмеження волі.

Із заявою про перевірку Богдана в НАБУ звернувся мер Києва і поки ще голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко. Раніше голова ОПУ заявив, що представники "смотрящіх" над столицею пропонували йому половину відкатів з міського бюджету за збереження Кличка головою КМДА.

30 липня Богдан заявив, що до нього підходив адвокат "смотрящого" над Києвом та просив не знімати мера Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації за половину відкату з міського бюджету у розмірі $ 40 мільйонів. На думку голови ОП, Кличко "втратив контроль над ситуацією в Києві". Ані імен, ані прізвищ Богдан при цьому не назвав, однак серед старих "смотрящіх" найбільш значущими фігурами є київський бізнесмен Вадим Столар та народний депутат Максим Микитась.

Своєю чергою Віталій Кличко назвав заяви голови ОП про його некомпетентність та відсутність контролю у місті добіркою пліток та маніпулятивних дописів. Та закликав Богдана звертатися до правоохоронних органів.

Президент Володимир Зеленський планує призначити головою КМДА гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка. За даними ЗМІ, він, а також Андрій Богдан та забудовник Андрій Вавриш, мають стати новими "смотрящімі" над Києвом. Сам Кличко стверджує, що Богдан намагався змусити його координувати свої дії з Андрієм Вавришем чи Олександром Ткаченком. За словами мера, він від такої "співпраці" відмовився.

Тим часом прем'єр-міністр Володимира Гройсман 30 липня пішов у відпустку, тож розглянути питання звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА до його повернення уряд не зможе. У разі розподілу повноважень мера столиці і голови Київської міської державної адміністрації Кличко планує ініціювати дострокові вибори київського міського голови.

Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Київ: переділ чи перебудова?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".