На засіданні щодо саміту затверджено основний сценарій розвитку ситуації – секретар РНБО

07 грудня 15:34

В Офісі президента пройшло закрите засідання РНБО перед нормандським самітом.

 

На закритому засіданні Ради нацбезпеки і оборони в Офісі президента затвердили один із сценаріїв розвитку подій у зв'язку з майбутнім "нормандським" самітом, який втілюватиметься в життя як основний. Про це повідомив журналістам секретар РНБО Олексій Данілов.

"Сьогодні на засіданні РНБО було ухвалено один зі сценаріїв, який втілюватиметься в життя як основний наразі", - сказав він за підсумками засідання.

Данілов зазначив, що сценарій реінтеграції Донбасу передбачає повернення окупованих територій до складу України. "Ключові моменти, які сьогодні є на порядку денному, - це вже похідні від, скажімо так, визначених сценаріїв", - сказав Данілов.

Він також нагадав, що Україна хоче повернути своїх полонених, які перебувають на території РФ, в окупованому Криму та на окупованій частині Донбасу. Також українська сторона хоче припинення вогню в Донбасі. Третім питанням, яке зараз розглядається, є повернення Україні контролю над кордоном, і потім вже питання проведення місцевих виборів ОРДЛО.

П'ять можливих сценаріїв реінтеграції окупованих територій, які були затверджені 3 грудня на нараді у президента, поки що є закритими, зазначив Данілов.

"Варіанти є на будь-який випадок: якщо ми домовимося, якщо ми домовимося частково, якщо ми не домовимося. На будь-який випадок у нас є п'ять наших варіантів. Всі органи центральної влади, Збройні сили, всі спеціалізовані органи готові до будь-якого сценарію", - сказав він.

Також секретар РНБО додав: "Може бути і ескалація конфлікту, і припинення конфлікту. Все це залежить від того, яким чином будуть проведені переговори саме в "нормандському форматі".

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведенню військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговість пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки.

Детальніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".