На Закарпатті програють усі підтримувані Угорщиною мажоритарники

22 липня 12:57

Не зміг переобратись до парламенту й очільник Товариства угорської культури Василь Брензович.

 

Підтримувані Угорщиною кандидати-мажоритарники програють у трьох виборчих округах на Закарпатті, свідчать дані Центральної виборчої комісії.

Василь Брензович, Йосип Борто та Міклош Товт балотувалися як самовисуванці й під час своєї передвиборчої кампанії використовували українську та угорську версію гасла "Nekünk Kárpátalja az első"/" Для нас головне – Закарпаття".

Брензович не зміг переобратись до парламенту в 73-му окрузі – за підрахунком 55,65% протоколів, він має вдвічі менше голосів за свого конкурента Владіслава Поляка. У Верховній Раді VIII скликання Брензович був депутатом від "Блоку Петра Порошенка" (зараз "Європейська Солідарність" - ред.).

Він очолює Товариство угорської культури і за тиждень до виборів зустрічався в Будапешті з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Напередодні виборів товариство випустило свіжий номер газети "Карпаталія" із зображенням частини Закарпаття "неукраїнським". СБУ порушила справу за статтею про посягання на територіальну цілісність України.

Товт балотувався у 69-му окрузі й посів третє місце за підрахунком 72,18% протоколів. Борто на окрузі №68 йде лише четвертим з результатом 15,90% голосів, Центральна виборча комісія опрацювала майже половину протоколів, пише "Європейська правда".

Раніше у МЗС України висловили стурбованість через візити Брензовича у Будапешт, візити офіційних осіб Угорщини у Закарпатську область перед достроковими парламентськими виборами та їхні публічні заяви агітаційного характеру на підтримку цих трьох кандидатів.

У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".