Литовські депутати наполягають на реальності "плану Маршалла" для України

03 листопада 13:33

Терміни реалізації "плану Маршалла" для України зсуваються на 2020 -2027 роки. Депутати Сейму Литви продовжать переговори з європейськими інститутами.

 

План фінансової допомоги та інвестицій для України з боку Європейського Союзу вже став одним із пріоритетів порядку денного ЄС і знаходить реальні обриси, стверджує голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сейму Литовської Республіки Вітаутас Бакас.

"Європейський план для України (так званий "План Маршалла") - це реальність", - сказав представник литовського парламенту під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомляється на офіційному сайті уряду України, Бакас нагадав, що саме Литва ініціювала політичні дискусії на рівні держав-членів ЄС щодо цього документа. Тому в Сеймі Литви планують продовжити переговори з депутатами Європарламенту та парламентів країн-членів, європейськими політичними партіями, Європейською комісією, іншими інститутами та країнами-членами ЄС для опрацювання цього питання та вивчення способів надання відповідної фінансової підтримки для України в рамках нового бюджету ЄС на 2020 -2027 роки.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів заявив, що"План Маршалла для України" розрахований на десять років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 рр..) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.

У той же час перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон сказав, що нічого не знає про "план Маршалла" для України. "Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав", - сказав він.