Лавров заявив про готовність РФ зірвати наступну зустріч нормандської четвірки

17 лютого 23:43

Росіяни звинувачують Україну, Німеччину і Францію в небажанні виконувати досягнуті домовленості.

 

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відмовитися від участі у зустрічі нормандської четвірки, запланованій на квітень. За словами голови МЗС РФ, дата наступного саміту нібито не є остаточно узгодженою, передає "РБК".

"Коли ми чуємо заяви наших колег по нормандському формату про квітень як дату скликання саміту - це їхнє побажання, ідея, яку вони висловлюють вголос. Але не більше того", - заявив Лавров у понеділок, 17 лютого.

Він також додав, що на сьогоднішній день "підстав для проведення саміту в квітні немає".

"Але вони можуть з'явитися, якщо будуть виконані рішення останнього саміту четвірки", - зазначив російський міністр.

Лавров звинуватив Україну в "небажанні домовлятися" і у відсутності прогресу в розведенні військ в Донбасі. Хоча розведення вже було проведено в районі Золотого, Станиці Луганської, Богданівки і Петрівського.

Керівник МЗС РФ висловив невдоволення у зв'язку з небажанням України імплементувати в законодавство "формулу Штайнмаєра" на постійній основі. А також показово обурився констатацією Україною того факту, що Росія є стороною конфлікту в Донбасі.

"І європейські партнери намагаються їм (Україні - Ред.) в цьому підігравати", - поскаржився російський міністр, назвавши "хибною" логіку всіх учасників нормандської четвірки, крім РФ.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".