КСУ приступив до розгляду змін до Конституції про курс на членство в НАТО і ЄС

08 листопада 21:47

Відкрита частина пленарного засідання завершилася, висновок к справі буде представлено після закритої частини засідання.

 

Велика палата Конституційного суду України розпочала розгляд справи за зверненням Верховної Ради про надання висновку щодо конституційності включення в Основний Закон положень про стратегічний курс на членство в НАТО і Євросоюзі. Справа розглядається у форматі письмового провадження, повідомила прес-служба КСУ.

На відкритому засіданні в четвер, 9 листопада, виступив суддя-доповідач Олег Первомайський, який озвучив зміст конституційного звернення, а також назвав підстави для відкриття конституційного провадження.

Після завершення слухання у відкритому пленарному засіданні суд перейшов до закритої частини для надання висновку по справі.

У разі позитивного рішення КСУ президентский законопроект буде винесено на розгляд Верховної Ради у другому читанні. Цього разу для успішного голосування необхідні голоси конституційної більшості – 300 депутатів.

Нагадаємо, в березні президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення поправок у Конституцію, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО. Підготовка проекту закону завершилася в серпні. Після закінчення підготовки, Рада оприлюднила відповідний проект змін до Основного Закону.

До преамбули Конституції планується внести новелу про цивілізаційний вибір України. У трьох статтях будуть закріплені обов'язки Верховної Ради, Кабміну і президента підтримувати і реалізовувати курс інтеграції України до НАТО і ЄС. А з перехідних положень планують прибрати обґрунтування для розміщення Чорноморського флоту РФ у Криму.

В НАТО заявили, що підтримують право України дотримуватися євроатлантичного курсу. Разом з тим, за даними ЗМІ, в ЄС скептично оцінили конституційні ініціативи президента України.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

Детальніше про перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції і результати недавніх самітів НАТО і ЄС читайте в матеріалі профільного віце-прем'єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Уперед і вгору".