Конкурси і поява держсекретарів: у Нацагентстві пояснили, що змінить новий закон про держслужбу

13 грудня 13:59

За словами головного модератора підготовки ухваленого напередодні закону про держслужбу, відтепер єдиним способом "просування" держслужбовця буде конкурс.

 

Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко заявляє, що ключовим принципом прийнятого ВР закону про держслужбу є розмежування політичних та адміністративних посад держслужбовців і поява інституту державних секретарів.

"Тобто процес перезавантаження державної служби піде з самого верху. Ми сподіваємося, що його буде поєднано зі змінами в законі про Кабінет міністрів і центральні органи влади. У нас також, згідно з майбутніми змінами Конституції в частині децентралізації, з'являться префекти", - заявив в інтерв'ю DT.UA Ващенко, який виступив модератором підготовки цього законопроекту, поданого до ВР від імені прем'єр-міністра.

Читайте також: У питанні прийняття закону про держслужбу найскладніше було із депутатами БПП - голова Нацагентства

"Підготовлений законопроект про префектів корелюється із законом про держслужбу - передбачено прозорий конкурсний відбір. Однак, повертаючись до держсекретарів, слід сказати держслужбовцям країни головне: їм більше не доведеться пакувати валізи з приходом чергового міністра, поступаючись своїм місцем його куму, брату чи свату. Інститут держсекретарів гарантує це. Більше того, єдиним критерієм оцінювання роботи держслужбовця буде професіоналізм, а єдиним способом просування по службі - конкурс", - наголосив Ващенко.

За його словами, ключове завдання влади на найближчі п'ять місяців, поки закон не набуде чинності, - оперативно підготувати всю нормативну базу для впровадження закону, без якої він не запрацює.

"Це й положення про конкурсні комісії, і порядок оцінювання держслужбовців, і нова формула оплати праці, тощо. Плюс - почати масштабну роз'яснювальну роботу, поінформувати людей про майбутні зміни. Причому як самих державних службовців, так і громадян, яким вони надають послуги. Ухвалення закону - це ще не реформа. Сам по собі закон про держслужбу вирішує тільки частину проблем. Новий закон про Кабмін і ЦОВ, децентралізація, оптимізація всіх адміністративних процедур - усе це в комплексі й називається реформою державного управління. Але ключовий крок парламент, безумовно, зробив", - наголосив Ващенко.

Нагадаємо, 10 грудня Верховна Рада прийняла закон про державну службу в новій редакції. Урядовий законопроект №2490 в цілому підтримав 261 народний депутат.

Закон визначає принципи професійної, політично неупередженої, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства.

Закон набирає чинності 1 травня 2016 року.

Детальніше про ухвалення нового закону про держслужбу читайте в інтерв'ю з Костянтином Ващенком у свіжому номері "Дзеркала тижня".