Кабмін виділив по 100 тисяч гривень сім'ям захоплених РФ українських моряків

05 грудня 15:42

Кошти мають піти на оплату адвокатів військовополонених та інші цілі, спрямовані на їх звільнення.

 

Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 5 грудня, прийняв постанову про виділення по 100 тисяч гривень родичам 24 українців, незаконно захоплених російськими спецпризначенцями під час нападу на корабельну групу ВМС ЗСУ в Керченській протоці, повідомив "Інтерфакс-Україна" міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

"Сьогодні Кабмін прийняв постанову про виплату військовополоненим, які були захоплені Російською Федерацією після подій у Чорному морі", - розповів він журналістам.

За словами очільника МінТОТ, після того як Міністерство оборони України надасть список військовополонених із точними персональними даними, його відомство розпочне ідентифікацію даних для виплат родичам або законним представникам військовополонених допомоги в розмірі 100 тисяч гривень.

"Це цільові кошти, які повинні бути використані на захист військовополонених осіб, зокрема на правову допомогу, доставку кореспонденції і низку інших цілей", - пояснив Черниш.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про перспективи визволення українських військовополонених читайте у матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".