Кабмін планує відкрити доступ до системи моніторингу реалізації Угоди про асоціацію з ЄС

20 листопада 12:45

За словами Дмитра Кулеби, онлайн-систему "Пульс Угоди" реформують.

 

Віце-прем'єр з євроінтеграції Дмитро Кулеба заявив про те, що Кабмін відкриє доступ до онлайн-системіи "Пульс Угоди", з допомогою якої можна моніторити результати реалізації плану дій з виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. За його словами, онлайн-систему також повинні реформувати.

"Сьогодні уряд ухвалить низку рішень, одне з яких – це план заходів уряду з виконання Угоди про асоціацію (України з ЄС – ред.). По суті, ми перепрошиватимемо операційну систему євроінтеграції... І сьогодні ми відкриваємо "Пульс Угоди". Це система моніторингу виконання плану заходів. Три роки до нас ця система існувала, але була доступна тільки представникам державної влади. Попередній уряд відмовлялося робити її публічною", - заявив Кулеба.

Він додав, що систему відкриють для зовнішніх спостерігачів і аналітиків. Вона виконана за методологією Result Place Management, працює в режимі реального часу і оновлюється щоквартально за результатами і інформації, що надається окремими міністерствами.

"Щоб ви розуміли масштаби "Пульсу Угоди" – це 2 тис. завдань, 7,5 тис. заходів, орієнтованих на досягнення конкретних результатів", - зазначив віце-прем'єр.

Кулеба також подякував Європейському союзу за допомогу у вдосконаленні цієї системи і встановлення чітких KPI з виконання завдань щодо євроінтеграції. Віце-прем'єр також розповів про ініціювання створення урядово-парламентської платформи євроінтеграції, яка системно працюватиме над підготовкою до прийняття євроінтеграційних законопроектів.

У свою чергу прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про те, що уряд не хоче "нікому замилювати очі якимись незрозумілими показниками".

"У нас є чіткий план, чіткі зобов'язання перед нашим суспільством – рухатися в напрямку європейських моделей і європейських цінностей. І тепер ми будемо разом з товариством моніторити цю роботу", - додав Гончарук.

Нагадаємо, Рада ЄС завершив ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною 11 липня 2017 року. У вересні того ж року Угода повною міроюнабула чинності. Більша її частина діяла з 1 вересня 2014 року. З 1 січня 2016 року тимчасово застосовувалася її торгова частина, глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі.

У листопаді 2019 року Дмитро Кулеба заявив, що Україна і Європейський Союз готуються розширити Угоду про асоціацію, додавши до нього новий розділ, присвячений реформам у сфері юстиції.