Громадські організації та експерти підтримали ініціативу створення антикорупційних судів

16 грудня 13:20

РПР підтримала лист із зверненням до президента України, підписаного групою громадських і релігійних діячів.

 

Організація "Реанімаційний Пакет Реформ", найбільша коаліція провідних громадських організацій та експертів України, підтримала ініціативу лідерів громадської думки про необхідність створення повноцінної системи незалежних антикорупційних судів.

"РПР підтримує ініціативу лідерів громадської думки #за_нас щодо антикорупційних судів", - йдеться в повідомленні організації в Twitter.

14 грудня Вакарчук передав Порошенку листа про необхідність створення повноцінної системи незалежних антикорупційних судів. "Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не тільки Вищого антикорупційного суду, як це передбачено Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Цим судам слід розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій за клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", - йдеться у тексті листа, який є у розпорядженні ZN.UA.

У зверненні громадські діячі відзначають, що будь-які реформи, непідкріплені системною боротьбою з корупцією, приречені на провал.

Нагадаємо, що раніше президент Венеціанської комісії Джованні Букіккіо заявляв про те, що створення спеціалізованого антикорупційного суду є необхідною умовою подолання корупції та відновлення довіри до судової системи в Україні.

Глава Мін'юсту Павло Петренко заявляв про те, що створення антикорупційного суду буде можливо в 2017 році. Але як писав у своїй статті для DT.UA доктор юридичних наук, професор Микола Хавронюк, сьогодні необхідний для запуску Вищого антикорупційного суду законопроект все ще відсутній, а перспектива його запуску відсувається на 2018 рік. У теж час, на його думку, створення ВАС, передбачене набрав чинності 30 вересня законом "Про судоустрій і статус суддів", найбільш ефективно можна реалізувати через створення розгалуженої системи антикорупційних судів, що включає в себе сам ВАС, вісім судових палат Верховного суду.