Глава ОБСЄ Мирослав Лайчак побуває в Станиці Луганській

28 листопада 07:17

Мирослав Лайчак приїде в Україну з робочим візитом

 

28-29 листопада в Україні буде перебувати діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мирослав Лайчак.

Голова ОБСЄ Мирослав Лайчак приїде в Україну з робочим візитом, під час якого відвідає також Станицю Луганську. Про це повідомляє прес-служба МЗС України в середу, 27 листопада, передає Кореспондент.

"28-29 листопада в Україні з робочим візитом перебуватиме діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мирослав Лайчак", - наголошується в повідомленні.

Метою візиту глави зовнішньополітичного відомства є підведення підсумків головування Словацької Республіки в ОБСЄ протягом 2019 року і узгодження позицій, важливих для збереження ключового уваги ОБСЄ як регіональної організації з безпеки до викликам, спричиненим триваючої російською агресією проти України.

Відбудеться обмін думками щодо підготовки до засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, запланованого на 5-6 грудня в Братиславі.

Програма візиту серед іншого передбачає спільну поїздку міністрів закордонних справ України та Словацької Республіки у смт Станиця Луганська. Сторони мають намір обговорити також ключові питання порядку денного українсько-словацьких відносин.

Нагадаємо, що раніше в ОБСЄ заявили про стрілянину в районі Петровського. Спостерігачі зафіксували три кулеметні черги в середу. У штабі ООС заявили, що українські військові фізично не могли вести обстріл з тієї зони.

У районі Золотого Луганської області у вівторок, 26 листопада, спостерігачі ОБСЄ завершили верифікацію розведення сил і засобів, повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.

Перед цим піротехніки й інженери Державної служби з надзвичайних ситуацій демонтували фортифікаційні споруди на позиціях, які раніше займали Збройні сили України, і розмінували прилеглу територію.

Голова СММ ОБСЄ Марк Етерінгтон констатував, що Україна виконала всі зобов'язання, передбачені Мінськими домовленостями в частині розведення військ і техніки. Він також запевнив, що розведення відбулося дзеркально з обох сторін. Умови розведення на інших ділянках лінії розмежування обговорюватимуться на нормандському саміті в Парижі 9 грудня.