Генпрокурор і прем'єр-міністр два роки не робили ніяких зусиль зі встановлення контролю над використанням бюджетних коштів в оборонці — експерт

16 березня 10:35

Цікаві факти Ю. Луценко зазначав у своєму листі на ім'я прем'єр-міністра ще в червні 2017 року.

 

Юрій Луценко, найімовірніше, забув про спрямовану в 2017 році В.Гройсману інформацію про те, що "відсутність належного контролю з боку розпорядників бюджетних коштів та ДК "Укроборонпром" створює сприятливий грунт для зловживання посадовими особами суб'єктів господарювання службовим становищем в ході виконання договорів з ремонту та постачання ОВТ". Мовою правоохоронців викладене означає, що генеральний прокурор і разом з ним глава уряду два роки не діяли, чекаючи виходу слідчих на "фінішну пряму", не зробивши ніяких зусиль зі встановлення контролю над ефективним використанням бюджетних коштів у цій сфері.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. За його словами, цікаві факти Ю.Луценко зазначав у своєму листі на ім'я прем'єр-міністра ще в червні 2017 року.

"В окремих розділах Програми для закупівлі ОВТ однакової номенклатури і від одного виробника для різних замовників заздалегідь передбачена різна цінова категорія, що утворює значні корупційні ризики та розтрату бюджетних коштів, - писав генпрокурор прем'єру. - Незважаючи на вжиті керівництвом Міністерства оборони України та іншими органами заходи, мають місце проблеми системного характеру щодо здійснення контролю за ефективним і цільовим використанням бюджетних коштів, як це передбачено ст. 7 Бюджетного кодексу України".

Так, за словами Луценка, стабільно зростала загальна дебіторська заборгованість за укладеними угодами із суб'єктами господарювання, яка упродовж 2016 року збільшилася втричі (+ 2,4 млрд. грн.) і на 31.12.2016 становила понад 6,1 млрд. грн., або 11% від річного фінансування, у тому числі прострочено - 755 млн. грн.

"При цьому заборгованість за централізованими розрахунками складала 3,5 млрд.грн., з них 1,6 млрд. грн. - рахувалось за підприємствами-учасниками Державного концерну "Укроборонпром" (далі - учасники Концерну), у тому числі прострочена - 335 млн. гривень, - зазначав генпрокурор. - Незважаючи на таке становище, продовжуєтъся ганебна практика стовідсоткового авансування та безпідставного продовження термінів дії договорів (контрактів), що дозволяє підприємствам-боржникам, які тривалий час безпідставно користуються бюджетними коштами, уникати застосування штрафних санкцій".

Детальніше про "розслідування" корупційного скандалу в "Укроборонпромі" читайте у статті Дмитра Менделєєва "Оборонка: хто першим добереться до "фінішу"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".