Двоє проти та п'ятнадцять утримались: як в Раді голосували за дату інавгурації Зеленського

16 травня 12:34

Противниками ухваленої дати були депутати із "БПП".

 

У Верховній Раді лише двоє депутатів проголосували проти призначення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського на 20 травня, водночас ще 15 утримались від голосування, а підтримали рішення 315 народних обранців.

Згідно з даними сайту Верховної Ради проти інавгурації Зеленського висловились депутати із фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Артюшенко та Олег Барна. При цьому "За" висловились 116 депутатів фракції та ще три утримались (Мушак О, Третьяков О. та Мельничук І.), а п'ять не голосували.

У фракції "Народний фронт" за постанову голосували 66 депутатів і Андрій Тетерук утримався, ще 13 не голосували або були відсутні.

У фракції "Опозиційний блок" підтримали постанову 20 депутатів та ще один утримався, 17 були відсутні чи не голосували.

Здебільшого підтримали питання і у фракції "Самопоміч" - 16 за, 5 утрималися та 3 не голосували. Як і в "Радикальній партії", "Батьківщині" та групі "Воля народу", які всіма голосами голосували "за". А от у групі "Відродження" майже не голосували за постанову – 6 голосів за з 24 депутатів.

Цікаво що підтримали дату 20 травня і спікер парламенту Андрій Парубій та його перший заступник Ірина Геращенко, а другий віце-спрікер Оксана Сироїд утрималась при голосування за відповідну постанову.

Верховна Рада затвердила датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського 20 травня. В такому випадку він зможе розпустити Верховну Раду та призначити позачергові вибори до парламенту.

Водночас радник новообраного президента Володимира Зеленського з політичних питань Дмитро Разумков заявив, що призначенням інавгурації на 20 травня частина народних депутатів вирішила "насолити українському народу" та створила проблеми для прибуття закордонних гостей і міжнародних делегацій. При цьому сам Зеленський вимагав призначити інавгурацію на 19 травня, день пам'яті жертв політичних репресій.