Допит Савченко на поліграфі перервали через її стан

13 квiтня 16:10

Слідчі сумніваються в можливості отримання адекватних даних.

 

Судово-психологічна експертиза на поліграфі депутата Надії Савченко, яка оголосила голодування, була перервана спеціалістами у зв'язку з її станом через голодування. Про це повідомила її сестра Віра Савченко.

"Поліграфологи пояснили адвокатам, що процедуру не можна пройти, оскільки вона буде некоректною. У людини, яка голодує більше 20 днів, вже по-іншому працює організм. Виходять абсолютно некоректні свідчення, тому що організм не може в такому стані проходити поліграф. Тому поки що взята пауза", - сказала вона журналістам у п'ятницю біля Управління СБУ в Києві і Київській області.

Віра Савченко також вважає, що проходження поліграфа навряд чи якось юридично вплине на справу її сестри.

За її словами, питання, які задавалися Надії Савченко, є таємницею слідства.

"На відміну від генпрокурора адвокати її поважають і не розголошують. Ми абсолютно не знаємо, які були питання. Але плюс в тому, що були приєднані питання сторони захисту", - підкреслила Віра Савченко.

У свою чергу помічник Савченко Проторченко Тетяна зазначила, що фахівці поліграфа ніколи не мали справи з людиною, яка голодує.

Нагадаємо, що підозрювана у підготовці терактів арештована депутат Надія Савченко в п'ятницю повинна була пройти допит на поліграфі.

22 березня Верховна Рада позбавила Надію Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання й арешт.

Генпрокурор Юрій Луценко вручив Савченко повідомлення про підозру, потім її затримали. Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту та повалення влади. За словами Луценка, слідство має докази участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і голові "Офіцерського корпусу" Володимиру Рубану у підготовці ними перевороту.

23 березня суд обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 59 днів без можливості внесення застави.

Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Переспрямований вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".