Для вступу в Альянс українське озброєння потрібно дорівняти до стандартів НАТО - Порошенко

23 серпня 16:08

За словами президента, зараз потрібно не будувати армію, а модернізувати її.

 

Вступ до НАТО для України буде реальним, коли українське озброєння буде максимально сумісним зі стандартами Північноатлантичного альянсу, а українська армія буде відповідати вимогам альянсу, заявив президент України Петро Порошенко.

"Усвідомлюємо, що вступ України в Альянс стане реальним тільки тоді, коли ми досягнемо високої сумісності нашого озброєння", - сказав Петро Порошенко в четвер у Києві, відкриваючи виставку сучасного озброєння та військової техніки ЗСУ та інших військових формувань.

При цьому він підкреслив, що українська армія вже просувається цим шляхом. У цьому контексті глава держави розповів, що протягом п'яти останніх років на озброєння Збройних сил України було прийнято 8 типів бойових броньованих машин, два типи протитанкових ракетних комплексів, 7 типів модернізованих літаків і вертольотів.

"До кінця поточного року планується завершити роботи із створення і модернізації більше 20 зразків озброєння і військової техніки, серед них рухомі автоматизований командний пункт для оснащення зенітно-ракетних дивізіонів, комплекс машин управління артилерії", - заявив Порошенко.

За його словами, все це озброєння відповідає найвищим світовим стандартам безпеки і оборони.

"Сьогодні клопоти зовсім іншого порядку - ті завдання, які я зараз ставлю перед Збройними силами України, перед сектором оборони та безпеки – це перехід на стандарти НАТО, реформи, модернізація, переоснащення та інше", - сказав Порошенко.

Зазначимо, що на весняній сесії Парламентська Асамблея НАТО висловилася за інтеграцію України та Грузіїдо структур Альянсу.

Раніше президент України Петро Порошенко повідомив про плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТОпротягом найближчих 10 років.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі. У розробці законопроекту брали участь експерти з НАТО, США та ЄС.