Директор Stratfor вважає Росію "набагато слабкішою, ніж ми звикли її уявляти"

20 серпня 02:58

Аналітики ФСБ зазнали невдачі у прогнозуванні рівня проросійських настроїв в Україні, вважає Фрідман.

 

Засновник і директор приватної розвідувально-аналітичної організації Stratfor (США) Джордж Фрідман заявив, що Росія насправді не так сильна, як здається.

"Насправді, Росія набагато слабша, ніж ми звикли її уявляти. Цікаво проаналізувати саме те, чого Росія не робить: не направляє масштабні військові сили і численні дивізії вглиб території. Замість цього вона взяла ту лінію фронту, яка встановилася, і діє на її основі", - сказав Фрідман в інтерв'ю Hromadske.tv.

Також він зазначив провал в діях ФСБ щодо прогнозування рівня проросійських настроїв в Україні.

"По-перше, варто відзначити, що діяльність ФСБ була дуже неефективною. Вторгнення Росії на сході України передбачала, що кількість проросійського населення почне неухильно зростати. Їм не вдалося спрогнозувати, що все відбудеться навпаки", - зазначив глава Stratfor.

За його словами, головним завданням порушення повітряного простору країн НАТО авіацією РФ є потрапляння цієї інформації в ЗМІ.

"Головна мета цього - потрапляння на сторінки газет. Входження в повітряний простір іншої держави - неважливо стратегічно. Сполучені Штати, наприклад, теж регулярно входять в повітряний простір Росії", - підкреслив Джордж Фрідман.

Видання Business Insider писало, що економіка Росії страждає від повномасштабної рецесії і, на думку аналітиків, її стан, можливо, навіть гірший, ніж про нього думають сторонні спостерігачі. "Міністр економічного розвитку РФ сказав, що зараз 60 з 83 регіонів країни потерпають від кризи. І навіть існують оцінки, які свідчать, що 20 з них на межі дефолту, хоча Кремль не хоче про це оголошувати", - розповіла старший аналітик Stratfor Лорен Гудріч.

Непередбачуваним лишається те, наскільки небезпечними економічні проблеми Росії будуть для самого Путіна. Видання Financial Times писало, що російський президент схожий на таргана з дитячого вірша Чуковського, який залякав усіх навколо. Тому не варто ототожнювати російський народ з їхнім лідером.

У свою чергу, видання Rzeczpospolita писало, що російський президент розуміє, що в умовах санкцій і падіння економіки, в нього лишилося замало часу. Путіну набридло чекати краху України, тому бої в Донбасі знову посилилися. У свою чергу, на сторінках New York Times болгарський експерт Іван Крастєв писав, що Захід неправильно розуміє Путіна. Європейці і американці пропускають повз увагу ментальність "судного дня", яка нині охопила російську політичну еліту. Щоб зрозуміти поведінку Росії, варто більше дивитися на розпад СРСР, ніж на зміну цінностей і геополітичні інтереси.