Диктатори усього світу ризикують зазнати фіаско

02 лютого 14:34

На тлі масштабних потрясінь на Близькому Сході якось загубилися останні події у нафтовому Казахстані: 31 січня президент Назарбаєв спростував можливість продовження своїх повноважень ще на 10 років, замінивши цю міру достроковими виборами, які додадуть до 20 років його правління ще п'ять, пише Foreign Policy.

 

Небезпека поширення єгипетських хвилювань поки загрожує лише близькосхідним диктатурам, але кореспондент Стів Левайн закликає не робити поспішних висновків, нагадуючи, що в горбачовську епоху для утвердження демократії і руйнування старих стін теж потрібно було немало часу. Левайн вважає, що нинішні події на Близькому Сході спростовують поширену в Росії та Ірані думку, що всі народні повстання організуються ззовні «маріонетками» США. «Вбивства та військові перевороти можуть бути організовані ззовні, але успішні народні повстання виникають зсередини», - підкреслює журналіст.

«Нинішні і колишні американські дипломати запевняють мене, що Єгипет не дуже вплинув на рішення Назарбаєва відмовитися від запланованого раніше продовження повноважень. Швидше за все, на думку одного з дипломатів, Назарбаєв прагнув змусити своїх суперників відмовитися від мрії зайняти його місце, і це завдання дострокові вибори вирішують не гірше, а може, навіть і краще, ніж ідея з референдумом, - пише Левайн. - Але навіть якщо Назарбаєв злякався ще до єгипетських подій, він не може залишатися байдужим до хвилювань на Близькому Сході. Навіть якщо народне повстання на сьогоднішній день є вкрай малоймовірним, багато чого може змінитися: жоден диктатор не хоче провести десять років у постійному неспокої. Ця думка, безсумнівно, не покидає автократів всього світу».

За матеріалами Inopressa