Державні Збори Угорщини не зверталися до Держдуми РФ за допомогою у "захисті нацменшин"

04 грудня 02:57

Таким чином, заява спікера російської Держдуми є навмисним фейком

 

В МЗС України ознайомилися з інформацією щодо заяви спікера Державної Думи РФ В'ячеслава Володіна про звернення Державних Зборів Угорщини до Держдуми з проханням про об'єднання зусиль для захисту національних меншин в Україні і звернулися до угорської сторони за поясненнями.

Про це повідомила прес-секретар МЗС України Катерина Зеленко.

"Наше Посольство в Будапешті звернулося до угорської сторони для перевірки зазначеної інформації і отримало відповідь, що, з огляду на те, що Державні Збори Угорщини не ухвалювали таких заяв, вони ані усно, ані письмово не могли передавати таку інформацію в ході угорсько-російських переговорів на рівні парламентів.

Вважаємо, що Україна та Угорщина є країнами-партнерами, які здатні самостійно, шляхом діалогу і консультацій знайти рішення для всіх питань, в тому числі і тих, щодо яких ми маємо різні підходи.

Віримо, що Угорщина, яка як член ЄС і НАТО нас підтримує в протидії російській агресії, не укладатиме альянсів з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації", - підкреслили в МЗС.

Раніше повідомлялося, що спікер Держдуми РФ Ст. Володін стверджував, що Угорщина пропонує Росії об'єднати зусилля для "захисту прав національних меншин" в Україні.

За словами Володіна, який раніше вже відзначався агресивними висловами в адресу України, з такою пропозицією до Державної думи РФ звернулися Державні Збори Угорщини.

30 листопада В'ячеслав Володін пригрозив Україні "відділенням кількох областей". Ця заява стала реакцією Володіна на зрив виступу самозваних представників окупованого Криму на форумі ООН з питань меншин у Женеві 28-29 листопада.

"Націоналізм, утиск малих народів може призвести до виходу зі складу України низки областей. Це потрібно розуміти владі України і не допускати порушення прав і свобод етнічних груп, що проживають на території країни ", - заявив російський спікер.

Низка українських урядовців, Кабінет міністрів і Верховна Рада відреагували на цю заяву як на чергову спробу РФ розіграти "національне питання" в Україні за допомогою класичного набору штампів і маніпуляцій. А Міністерство закордонних справ закликало перевірити його на відповідність закону України.

"Змушений пана Володіна засмутити. Ніхто нікуди не виходить. Будуть тільки повертатися окуповані Росією території. Ну і ми готові прийняти до складу України двійко областей РФ", - зазначив віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.

У квітні 2014 року президент РФ Володимир Путін назвав Харків, Одесу, Миколаїв, Донецьк і Луганськ так званою "Новоросією", заявивши, що вони нібито "ніколи не входили до складу Україні в царські часи і були передані Україні в 20-ті роки радянським урядом". Ця заява Путіна є брехливою і антиісторичною: в Російській імперії не існувало адміністративної одиниці "Україна", і більша частина території держави була розділена на уніфіковані губернії. До того ж, згаданий Путіним Харків з 1919 по 1934 роки був столицею УРСР.