Декриміналізація незаконного збагачення послаблює антикорупційну архітектуру України - Йованович

05 березня 17:36

Рішення КСУ є серйозним кроком назад у боротьбі з корупцією в країні, вважає дипломат.

 

Скасування Конституційним судом України (КСУ) статті про незаконне збагачення є серйозним кроком назад у питанні боротьби з корупцією, вважає посол США в Україні Марі Йованович.

"Рішення Конституційного суду нам здається дуже серйозним кроком назад у боротьбі з корупцією в Україні", - цитує Йованович "РБК-Україна".

На думку посла, рішення КСУ зашкодить і Вищому антикорупційному суду (ВАКС), формування якого знаходиться на завершальній стадії.

"Це (рішення КСУ – ред.) послаблює антикорупційну архітектуру в Україні, включно з тим Вищим антикорупційним судом, який має бути створено в Україні", - додала вона.

Зазначимо, 28 лютого президент України Петро Порошенко направив до Верховної Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 КК України неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

У ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ розкритикували Світовий банк і "Велика сімка" (G7).

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.