ДБР перевірить можливу причетність Ситника до приховування корупції в "Укроборонпромі" - Труба

15 березня 10:22

Юридична оцінка даватиметься діям як керівників підрозділів, так і керівництву Бюро, заявив директор ДБР.

 

Державне бюро розслідувань (ДБР) перевіряє можливу причетність директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника до приховування корупції в оборонному секторі України. Про це в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заявив директор ДБР Роман Труба.

"Ми будемо досліджувати всі факти і перевіряти всі обставини, про які нам відомо. Звичайно ж, питання у нас будуть не тільки до детективів, які не розслідували або не зареєстрували матеріали перевірки. Зокрема юридична оцінка даватиметься діям як керівників структурних підрозділів НАБУ, так і керівництву", - сказав Труба.

Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький припустив, що Артем Ситник був у курсі того, що його підлеглі покривають корупційні схеми в оборонно-промисловому комплексі.

У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової (Bihus.Info) повідомляється про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укрооборонпрому" у компаній, пов'язаних із сином екс-першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковським і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою. Протягом декількох років Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах". Серед іншого, згадується факт, що НАБУ в січні 2017 року виключило "Оптимумспецдеталь" зі списку сумнівних компаній. Завдяки цьому "Укроборонпром" "розморозив" виплати компанії за контрактами.

Артем Ситник після консультацій з членами Ради громадського контролю та Управлінням внутрішнього контролю НАБУ вирішив відсторонити від посади двох детективів, згаданих у розслідуванні.

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук".