Через скандал із Шаройком Україна перенесла деякі офіційні візити до Білорусі

22 листопада 17:10

Ситуація негативно впливає на двосторонню співпрацю.

 

Після звинувачення українського журналіста Павла Шаройка в шпигунстві Україна перенесла деякі офіційні візити в Білорусь. Про це повідомив посол України в Білорусі Ігор Кизим, додавши, що ситуація в цілому негативно вплине на співпрацю Мінська і Києва.

"Очевидно, що нічого хорошого для наших відносин тут немає. Слід було б порівняти той збиток, який завдав безпеці Білорусі журналіст, який нібито тут мережу агентів створив, із тим збитком, який для наших двосторонніх відносин мав хоча б один той брифінг представника КДБ. Як для двосторонніх відносин на політичному рівні, так і побутових", - сказав Кизим в інтерв'ю "Єврорадіо".

Посол зазначив, що згідно з проведеними українськими телеканалами опитуваннями, позитивний імідж Білорусі в очах простих українців стрімко падає.

"І якщо у вас буде засідання ПАРЄ, то наші депутати можуть прийняти рішення обмежити кількість делегації. Можна сказати, що окремі чиновники з уряду ухвалили рішення утриматися від поїздок в Білорусь, поки що", - додав глава української дипмісії.

На його думку, сторонам потрібно відновити рівень довіри, який сильно впав після інцидентів останнього часу - і з Павлом Шаройко, і з Павлом Грибом. Торкаючись "шпигунського скандалу" з П. Шаройко, Кизим заявив, що цей інцидент спровокований.

"Очевидно, що це було сплановано або білоруськими, або російськими спецслужбами", - зазначив посол.

Він не виключив, що затримання Шаройко було відповіддю на затримання в червні поточного року в Чернігові білоруса, звинуваченого в шпигунстві на користь Російської Федерації.

Як повідомлялося, 17 листопада стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент "Українського радіо" Павло Шаройко.

Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройка за звинуваченням у "створення в республіці агентурної мережі".

За його словами, журналіст визнав, що є кадровим співробітником розвідки України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв'язку з чим він був оголошений персоною нон грата.

У відповідь Україна вислала працівника білоруського посольства з країни.