Більшість держав світу не ставлять під сумнів окупацію та анексію Криму Росією — дипломат

26 сiчня 09:24

Спроба анексувати Крим - перша з часів Другої світової війни на території Європи - стала по-справжньому грубим і серйозним порушенням міжнародного права.

 

У більшості держав світу неправомірність військової окупації Криму Росією та спроби його анексії не викликає сумнівів. Аналіз ситуації свідчить: РФ здійснила акт агресії проти України, і не один. Якщо порівняти дії росіян з елементами визначення агресії, закріпленими в ст. 3 Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН "Визначення агресії" від 14 грудня 1974 р., то побачимо: з семи пунктів Росія не порушила лише один - використання території України для здійснення акту агресії проти третьої держави.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Максим Кононенко, дипломат, юрист-міжнародник. Однак, на його думку, враховуючи активну мілітаризацію Росією Кримського півострова і прилеглих акваторій Чорного і Азовського морів, такий сценарій також цілком імовірний.

"Спроба анексувати Крим - перша з часів Другої світової війни на території Європи - стала по-справжньому грубим і серйозним порушенням міжнародного права. Сучасне міжнародне право ґрунтується на ряді фундаментальних принципів, одним з яких є заборона застосування сили або загрози силою. Ця норма однаково обов'язкова для всіх, відхилення від неї не допускається, а її порушення зачіпає інтереси всього міжнародного співтовариства. Напавши на Україну і захопивши Крим, Росія не тільки зробила те, що, в принципі, робити заборонено, - силою відібрала частину території іншої держави, але і направила свої дії проти інших. Насправді в 2014 р. вона напала на кожну державу світу і відібрала у кожної з них їх умовний Крим", - наголошує дипломат.

Докладніше про необхідність активізації зусиль щодо невизнання окупації Криму читайте в статті Максима Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".