Арахамія відповів адвокату Небесної сотні Закревській на заяву про голодування

22 листопада 07:16

Як відомо, адвокат Небесної сотні Євгенія Закревська заявила про голодування у зв'язку з затягуванням прийняття потрібних для розслідування документів

 

Глава фракції "Слуга народу" відповів намагається достукатися до депутатів Євгенії Закревській - адвокату Небесної сотні. Як відомо, у зв'язку із непевною долею документів про розслідування злочинів проти героїв Майдану, адвокат заявила про початок голодування.

Фракція "Слуга народу" підтримає поправку №318 до другого читання законопроєкту про зміни до закону про Держбюро розслідувань щодо вдосконалення його діяльності.

Про це сказав Давид Арахамія в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1", звертаючись до адвоката Євгенії Закревської, яка оголосила голодування, доки поправка №318 не буде ухвалена Радою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я вам особисто гарантую, що позиція нашої фракції буде цю поправку проголосувати. Я думаю, підтримає весь зал... До 3 грудня це з об'єктивних причин неможливо - люди працюють в округах, тому треба потерпіти до 3 грудня", - сказав Арахамія.

Він запевнив, що цю поправку Верховна Рада розгляне 3 грудня.

Поправка №318 до законопроєкту №2116 про внесення змін до Закону "Про Державне бюро розслідувань" передбачає, що для забезпечення безперервності й ефективності досудових розслідувань слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені за їхньою згодою в ДБР без обов'язкового проведення конкурсу - якщо вони на час набрання чинності цим законом проводять досудове розслідування або здійснюють процесуальне керівництво (не менше 4 місяців поспіль входили до складу груп слідчих або прокурорів) у кримінальних провадженнях щодо акцій протесту з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, і які підлягають передачі за підслідністю до ДБР, але не пізніше, ніж 11 січня 2020 року.

Раніше адвокати сімей героїв Небесної Сотні закликали Верховну Раду прийняти поправку, яка дозволила б перевести слідчих з Управління спецсрасследований ГПУ до ДБР за спрощеною процедурою, щоб не допустити зупинки розслідування справ Майдану. Це необхідно зробити, так як Генпрокуратуру позбавили функції досудового слідства.

3 жовтня начальнику Управління спецрозслідувань ГПУ Сергієві Горбатюку повідомили, що він звільнений. Горбатюк вважає наказ генепрокурора Руслана Рябошапки незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.

Тим часом, в ДБР повідомили про створення слідчого відділу для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. ГПУ передала ДБР справи Майдану. Адвокат Євгенія Закревська заявила, що це "передача справ у порожнечу", так як слідчим ДБР, які не працювали в Управлінні спецрозслідувань, знадобитися дуже багато часу, щоб вникнути у суть матеріалів.

Як повідомляв Горбатюк, в справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

Уданий час в справах про злочини проти Євромайдану оголошено підозру більш ніж 440 людям, обвинувальні акти щодо 288 скеровано до судів.