Арахамія назвав умову подачі води в анексований Крим

12 лютого 02:17

Води у водосховищах окупованого півострова на третину менше, ніж минулого року. Дефіцит відчуватиметься вже у травні.

 

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія допускає подачу води в анексований Крим з території материкової України в обмін на поступки Росії по Донбасу.

"Якщо це буде такий собі обмін на те, що вони відходять з усіма своїми збройними формуваннями в Ростов, а ми встановлюємо повний контроль над нашим кордоном і за це треба подати воду в Крим, я б на таке точно погодився", - сказав він в ефірі телеканалу "Прямий".

Архамия пояснив, що позиція є його особистою, і додав, що в будь-якому випадку "водою користуватимуться громадяни Україні". Хоча багато жителів окупованого півострова давно отримали російські паспорти.

"Я вважатиму це достатнім компромісом. Я б на таке погодився. Тому що в Криму так чи інакше водою користуватимуться громадяни України", - зазначив Арахамія.

Раніше постпред президента в АР Крим Антон Кориневич повідомив, що водопостачання півострова буде відновлено лише після його повної деокупації. Такої позиції Україна дотримується шостий рік, з початку анексії Криму в 2014 році.

Після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів по Північно-Кримському каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал, з території Херсонської області.

Значне додаткове навантаження на водні ресурси півострова чинить його стрімка мілітаризація Росією. Оскільки базові потреби кримчан у прісній воді в разі виведення російських військ можна задовольнити навіть без відновлення поставок дніпровської води.

Російська сторона неодноразово намагалася підняти на міжнародному рівні питання про нібито порушення Україною гуманітарного права у зв'язку з обмеженням постачання прісної води на окупований півострів. Однак Україна спирається на положення четвертої Женевської конвенції 1949 року, згідно з якою повну відповідальність за задоволення потреб мирного населення несе окупуюча сторона.

Докладніше про проблему читайте у статті Олексія Їжака "Не вбивати на водопої".