Афганці: Вчора з регіонів не випускали автобуси на акцію протесту

21 вересня 05:35

Вчора на акцію біля Верховної Ради проти законопроекту про можливе скорочення пільг з регіонів не випускали афганців, які збиралися взяти участь у протесті. Про це заявив глава Союзу ветеранів Афганістану Сергій Червонописький Україна в ефірі каналу ТВі.

 

Він зазначив, що на настрої протестуючих могли вплинути і помилки влади, яка намагалася не випустити автобуси з афганцями з інших регіонів України.

Також він сказав, що серед учасників були провокатори.

"Ми завжди проводили свої акції цивілізовано, організовано. Ми у відчаї і не знаємо, хто спровокував таку ситуацію", - повідомив С. Червонописький.

У свою чергу представник руху "Ніхто, крім нас" Борис Новожилов, який також брав участь в акції під Радою, в ефірі 5 каналу зазначив, що планового захоплення підступів до Ради не планувалося.

"Те, що люди кинулися до будівлі Верховної Ради - це була спонтанна акція. На площі перебувало понад 2 тисяч осіб, які пройшли спецназ, що пройшли війну. Якби це було сплановано, це було інакше", - підкреслив Б. Новожилов.

Нагадаємо, вчора за деякими даними близько 2 тис. мітингувальників афганців та чорнобильців проти законопроекту про скорочення пільг штурмували Верховну Раду, поки законопроект не відправили на доопрацювання.

9 вересня Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні урядовий проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (№ 9127).

Зокрема, законопроект передбачає внесення змін до 17 чинних законів. При цьому зміни лише до чотирьох законів стосуються предмету законопроекту - забезпечення виконання судових рішень.

Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною Радою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції України.

При цьому в законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави. Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає коштів.

Детально про це в своїй статті для ZN.UA пише глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.