Вивчать. А користі?

24 грудня 19:06

Із метою розвитку в Україні дієвої системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та його обтяжень Міністерство юстиції України вивчатиме досвід Грузії в цій сфері, який визнано одним із найефективніших у світі...

 

Із метою розвитку в Україні дієвої системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та його обтяжень Міністерство юстиції України вивчатиме досвід Грузії в цій сфері, який визнано одним із найефективніших у світі. Як повідомили в прес-службі Мін’юсту, домовленостей про співпрацю було досягнуто під час робочої зустрічі спеціалістів Мін’юсту з представниками грузинського мін’юсту і Національного агентства публічного реєстру Грузії в Києві.

За словами міністра юстиції України Олександра Лавриновича, зустріч ініціювала українська сторона з метою обміну досвідом у створенні системи державної реєстрації прав на нерухоме майно і його обтяжень. Було обговорено найбільш проблемні питання, що виникають на цьому етапі реформування системи державної реєстрації прав в Україні.

Грузинська сторона презентувала модель системи реєстрації нерухомості, яка створена й успішно функціонує в Грузії з 2004 року і визнана однією з найефективніших та найбільш відкритих у світі. За словами міністра юстиції, професійний обмін у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно дозволить оцінити досвід обох країн і виявити переваги та вади наявних систем реєстрації. Вивчення досвіду Грузії у розвитку ефективної системи реєстрації прав на нерухоме майно дозволить також окреслити конкретні кроки на шляху до майбутнього реформування і розвитку відповідних систем державної реєстрації нерухомості в Україні.

Як відомо, 16 березня 2010 року в Україні набрав чинності Закон «Про внесення змін у Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обмеження» та інших законодавчих актів України. Документом передбачено реформування системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Зокрема, закон передбачає покладення повноважень із державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень на Міністерство юстиції, а також створення єдиної системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень в системі Міністерства юстиції. Державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку, визначеному цим законом, здійснюватиметься в Україні з першого січня 2012 року.