Що для захисту перебір, для Могильова норма

28 жовтня 13:50

Низку актуальних питань прокоментував на прес-конференції міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.

 

Низку актуальних питань прокоментував на прес-конференції міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов. Серед них кримінальні справи, порушені проти колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Очільник МВС вважає нормальним явищем той факт, що повістки свідкам у справі екс-міністра доставляють співробітники міліції незважаючи на позицію захисту Луценка, який називає такі дії незаконними. «Працівники міліції часто супроводжують кримінальну справу до ухвалення судового рішення, допомагають, нічого надзвичайного в цьому немає», - зазначив Могильов, якого цитує «ЛІГАБізнесІнформ».

Як приклад міністр навів Грузію: «Якщо людина, яка давала показання на досудовому слідстві і відмовилася від них у суді (або навпаки), вона отримує три роки позбавлення волі за те, що казала неправду. Норма не зовсім демократична, але там вона сприймається. Тому, якщо наш міліціонер комусь дав повістку чи когось по телефону викликав до суду, ми прискорюємо судовий процес».

Міністр також прокоментував судовий процес у справі Тимошенко. Він заявив, що вважає дії співробітників МВС стосовно народних депутатів у ході судового розгляду законними. Кажучи про судовий процес, Могильов зазначив, що всі громадяни повинні проявляти повагу до суду і виконувати вимоги головуючого. «Ви бачили, яку неповагу проявляли окремі громадяни», - зауважив він.

Могильов додав, що рішення судді про видалення когось із зали засідань виконувалися співробітниками міліції. «Ви бачили, як толерантно виводили народних депутатів. Їх брали в кільце, і кільце з ними акуратно виходило. Тому про застосування будь-якої фізичної сили до народних депутатів йтися не може», - вважає міністр.

За його словами, з допомогою декриміналізації певних статей Кримінального кодексу можна допомогти економіці країни. «У принципі я є прибічником (декриміналізації. - Ред.). Взагалі вважаю, що в нас потрібно велику кількість злочинів, пов’язаних з економікою, переводити в площину фінансових санкцій проти правопорушника», - сказав міністр.

На його думку, декриміналізація можлива за двох умов - повного відшкодування збитків і сплати штрафу винними особами.

«Це мінімізує корупційну складову при розгляді таких матеріалів на слідстві, у суді. Плюс це справляє певний позитивний ефект на економіку країни… Якщо людина готова відшкодовувати збитки і сплачувати штраф, то про декриміналізацію цих статей говорити можна», - сказав Могильов.