РІШУЧЕ ВІДМЕЖУВАЛИСЯ

08 лютого 00:00

Верховна Рада України дала згоду на припинення повноважень народного депутата, екс-прем’єра Павла Лазаренка...

 

Верховна Рада України дала згоду на припинення повноважень народного депутата, екс-прем’єра Павла Лазаренка. Проект внесено народними депутатами Віктором Медведчуком (фракція СДПУ(о) і Георгієм Крючковим (фракція Компартії).

У постанові йдеться про припинення депутатських повноважень П.Лазаренка у зв’язку з «входженням у законну силу обвинувального вироку» стосовно екс-прем’єра.

Щоправда, реакцію депутатів, котрі жадають очистити свої лави від сотоваришів із заплямованою репутацією, не можна назвати миттєвою. Відповідно до пояснювальної записки до документа, «поліцейський суд Женеви (Швейцарська конфедерація) вироком, ухваленим 28 червня 2000 року, визнав громадянина України П.Лазаренка, котрий є народним депутатом України, винним у «скоєнні правопорушення з відмивання грошей двічі». Суд засудив його до покарання за статтею 305-біс кримінального кодексу Швейцарії строком на 1,5 року позбавлення волі «з урахуванням одного року двох місяців і 29 днів попереднього висновку і з урахуванням екстрадиційного затримання в США» і заміну покарання умовним, встановивши випробувальний термін у три роки».

У пояснювальній записці також зазначається, що між Україною та Швейцарською конфедерацією двосторонніх взаємин у сфері правової допомоги, за даними Міністерства закордонних справ і Міністерства юстиції, не встановлено. Водночас наголошується, що обидві країни є учасницями ряду багатосторонніх конвенцій із питань карного судочинства, зокрема, європейської конвенції про видачу правопорушників, європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах, про передачу засуджених осіб, конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію коштів, отриманих злочинним шляхом.

Всі ці документи, зазначається в пояснювальній записці, ратифіковані Верховної Радою України. Учасники названих конвенцій зобов’язалися надавати один одному сприяння в кримінальних справах, зокрема, у видачі правопорушників, засуджених осіб, у пошуку, арешті і конфіскації доходів, отриманих незаконним шляхом, визнавати судові рішення, прийняті в інших країнах — учасниках конвенції.

У пояснювальній записці також вказується, що ратифікація конвенції Верховною Радою України підтвердила згоду України з принципом «немає двох покарань за один злочин». Таким чином, вважають автори постанови, існують усі підстави стверджувати, що «Павло Лазаренко і в Україні вважається засудженим за злочини, скоєні в нашій країні, хоча вирок і винесено швейцарським судом, цей вирок набув законної сили».

Виступаючи в ході обговорення проблеми, секретар парламентського комітету з питань регламенту Дмитро Чобіт підкреслив, що комітет не підтримує відповідний проект постанови, оскільки цей проект обгрунтовує рішення суду Швейцарської конфедерації, однак, підкреслив Д.Чобіт, це рішення не може бути обов’язковим для виконання в Україні.