Право на приватне життя

10 листопада 00:00

Росія опинилася на третьому місці з кінця з 1,4 бала в «Рейтингу прайвесі», опублікованому міжнародною організацією Privacy International...

 

Росія опинилася на третьому місці з кінця з 1,4 бала в «Рейтингу прайвесі», опублікованому міжнародною організацією Privacy International. У цьому рейтингу держави світу були ранжовані за ступенем їхнього втручання у приватне життя людини.

За інформацією The Washington Profile, загалом оцінювали 37 держав. Найвільніше можуть почуватися жителі Німеччини (3,9 бала), а також Канади (3,6 бала), котрі посіли перші місця в рейтингу. Росія опинилася на третьому місці з кінця (1,4 бала), випередивши лише Китай та Малайзію, у яких по 1,3 бала. З-поміж інших пострадянських держав були враховані Латвія й Естонія (по 2,6 бала), а також Литва (2,5). У США — два бали. Вкрай низькі результати показала Великобританія (1,5 бала), котра разом із Росією, Китаєм і Малайзією потрапила до групи країн, де право людини на прайвесі практично не забезпечене. Для порівняння: у Ізраїлю — 2,2 бала, у Франції — три, у Польщі — 2,9 бала. Україну в даному дослідженні не оцінювали.

Варто зазначити, що країни, котрі отримали від одного до півтора бала, віднесено до групи держав, що здійснюють постійне спостереження за своїми громадянами. Набір від 1,6 до двох балів означає перехід до групи «періодичного спостереження». Набрані 2,1—2,5 бала дозволяють віднести країну до групи «системні помилки» у забезпеченні прайвесі. Оцінювання здійснювалося за кількома критеріями, а саме — за ступенем конституційного захисту прайвесі; наявністю законодавства, що полегшує державі вторгнення у приватне життя громадян; поширеністю систем відеонагляду; поширеністю практики прослуховування та прочитування чужих повідомлень тощо.