Зростання популізму оголює глибокі структурні недоліки у Європі — експерт

15 квiтня 11:54

Результатом будуть відмова від жорсткої фіскальної економії і політика боргового фінансування витрат, спрямована на більш справедливий економічний розподіл.

 

Неухильне зростання популізму в різних формах оголює глибокі структурні недоліки в Європі. Ця популістська хвиля піднімається все вище по мірі наближення травневих парламентських виборів в ЄС. Вибори можуть призвести до дезінтеграції сформованого статусу у силу зростання незадоволеності і негативного сприйняття глобалізованого суспільства в умовах млявого зростання єврозони, - нехай і без чіткого уявлення про те, чому потрібно замінити існуючий статус-кво. Від Трампа та американо-китайської торгової війни до Brexit і "жовтих жилетів": загрози, які несе така зміна режиму, очевидні.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Елеанор Крейг, ринковий стратег Saxo Bank. На її думку, починається нова політична ера - це результат декількох десятиліть соціальних змін, і вироблення рішення саме може зажадати десятиліть.

"Експорт Європи становить 50% її ВВП (вдвічі більше, ніж у Китаї), що робить її вразливою в умовах глобального уповільнення. Зростання популізму, помножене на вже в'янучу економіку, нездатну стимулювати зростання і зайнятість (навіть з допомогою механізму друкарського верстата Європейського центрального банку, в розмірі 2,6 трлн євро), змушує прогнозувати зміни. По мірі того, як зростає опір політичного консенсусу, що склався з економічної політики, і режим суворої економії зустрічає протидію з боку все більш зростаючого племені популістів, настрої починають змінюватися, - зазначає експерт. - Результатом будуть відмова від жорсткої фіскальної економії і політика боргового фінансування витрат, спрямована на більш справедливий економічний розподіл".

Детальніше про вплив популізму на економіку єврозони читайте у статті Елеанор Крейг "Зростання популізму і боргів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".