Зміни до Податкового кодексу закладають основу агресивної моделі взаємодії з бізнесом – експерт

21 сiчня 15:05

Успішна комплексна реформа контролюючих органів неможлива з тими законами, які сьогодні приймаються.

 

Законопроект 1210 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, прийнятий парламентом як Закон 16 січня, буде мати негативні наслідки для платників податків. Про це у своїй статті для DT.UA пише В'ячеслав Черкашин, експерт з питань податкової та митної політики Реанімаційного пакету реформ.

"Платники податків отримують наступне. 1. Україна свідомо та добровільно в значно більшому обсязі, ніж її фактичні міжнародні зобов'язання, і в нерозумні строки впроваджує громіздкі та обтяжливі процедури, які призведуть до істотного зростання адміністративного тиску на платників податків, створять загрозу втрати інвестицій і можливої втечі інвесторів при скромних перспективах наповнення бюджету. 2. В основу діяльності нової податкової служби, що, як і раніше, нереформована та страждає на недуги своїх попередників (зі старої ДФС до нової служби переведено 92% співробітників!), закладається агресивна модель взаємодії з бізнесом, також їй надаються "свіжі" дискреційні повноваження, які від початку дисонують із політикою побудови служби сервісу і породжують широке поле для корупції та зловживань", - пише автор.

За його словами, вищезгадані причини, у поєднанні з відмовою профільного комітету парламенту від ліквідації податкової міліції (мова про нейтралізацію прийняття у другому читанні законопроекту 1208-2 про бюро фінансових розслідувань), роблять неможливим успішну комплексну реформу контролюючих органів.

Більш детально про наслідки реформування податкової системи читайте у матеріалі В'ячеслава Черкашина, експерта з питань податкової та митної політики Реанімаційного пакету реформ "Агресивна податкова модель".