Європейська компанія відмовилася бути посередником по транзиту – "Нафтогаз"

24 грудня 11:14

У НАКу чекають відповіді від інших компаній ЄС.

 

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що робочим варіантом на переговорах з транзиту було посередництво європейської компанії між "Газпромом" і українським оператором ГТС, яка б отримувала газ на кордоні Україна-Росія. Про це він повідомив в ефірі hromadske.

"На жаль, не вдалося цього досягти, так як ця європейська компанія відмовилася", - сказав він.

"Але ми очікуємо, що багато європейських компаній, які раніше отримували газ від "Газпрому" у Словаччині, Австрії, Німеччині, Франції, Італії, будуть отримувати газ на кордоні Україна-РФ і зможуть потім продавати цей газ, зокрема, і в Україні за ціною, яка нижче ціни європейської плюс вартість транспортування з Європи в Україну", - додав Вітренко.

Раніше виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко підбив підсумки переговорів з російським "Газпромом" щодо укладення нової угоди з транзиту газу до Європи через українську газотранспортну систему, зазначивши, що "існують ризики того, що фінальні угоди не будуть підписані". Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Вітренко наголосив, що складним для всіх сторін компромісом стало рішення по терміни контракту.

"П'ятирічний контракт - це перемога чи зрада? "Газпром" хотів один рік, ми - десять. Зійшлися посередині", - написав він, підкресливши, що компромісу вдалося досягти і з питання про гарантовані потужності прокачування.

Вітренко також зазначив згоду "Газпрому" виплатити 2,9 млрд доларів, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

"Три мільярди доларів "живими грошима" до кінця цього року. Тут повна перемога", - написав він.

Крім того, виконавчий директор НАК пояснив схему, за якою російська компанія платить "Нафтогазу" за заброньовані потужності, а НАК платить потім оператору газотранспортної системи.

Напередодні Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ у Євросоюз через українську газотранспортну систему, а НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" досягли консенсусу щодо врегулювання спільних претензій.

Детальніше про триваючі "транзитні" переговори читайте у матеріалі Алли Єрьоменко "Навіщо "Газпром" затягує переговори" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".