Якщо "Північний потік-2" буде добудовано, то транзиту російського газу через Україну не буде — Коболєв

05 грудня 17:44

Глава "Нафтогазу" сумнівається в тому, що газова директива ЄС буде працювати.

 

Якщо РФ добудує газопровід "Північний потік-2", то транзит через територію України повністю припинитися, а потужності нового газопроводу, всупереч директивам ЄС, будуть використовуватися повністю. Про це в інтерв'ю liga.net повідомив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

Він заявив, що козирем РФ в переговорах по "Північному потоку-2" з європейськими партнерами є комерційний інтерес.

"Головний аргумент "Газпрому" в Європі – українці не є вашими партнерами, а ми, росіяни, – ваші партнери. І цей аргумент працює - ніщо так не скріплює дружбу, як взаємний комерційний інтерес. Проблема України в тому, що в цьому питанні у Верховній Раді перемогла проросійська сила", - підкреслив він.

"Я вважаю, що якщо "Північний потік-2" буде добудований, транзиту через Україну не буде", - підкреслив Коболєв.

За його словами, від припинення транзиту українська економіка втратить 3 млрд доларів надходжень у рік.

Також глава "Нафтогазу" висловив думку, що газова директива ЄС, яка обмежує завантаження "труби" навряд чи спрацює.

"Є таке неписане правило на газовому ринку Європи: якщо "Газпром" побудував газопровід, він буде повністю завантажений. Якщо "Північний потік-2" добудують, – є ймовірність, що його зможуть завантажити на 100%", - додав Коболєв.

Перед цим Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Детальніше читайте в матеріалі експертів Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайла Гончара, Оксани Іщук, Віталія Мартинюка та Ігоря Стукаленка "Нормандська перегазовка по-кремлівськи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".