ВР затвердила нульову ставку ПДВ при експорті зернових

20 жовтня 10:52

Верховна Рада України затвердила нульову ставку ПДВ при експорті зернових, проголосувавши за внесення 236-ї поправки до урядового законопроекту №8521 про внесення змін до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування.

 

За цю поправку авторства народного депутата Юрія Литвина (Народна партія, Блок Литвина) проголосували 280 депутатів.

Згідно з порівняльною таблицею до законопроекту до другого читання, поправкою запропоновано абзац другий пункту 15 розділу ХХ доповнити словами "окрім операцій з вивезення у митному режимі експорту таких культур, сільськогосподарськими підприємствами виробниками і підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові культури у сільськогосподарських підприємств-виробників, які обкладаються нульовою ставкою податку на додану вартість (ПДВ)".

Зазначимо, що проти цієї поправки виступив присутній у залі в урядовій ложі міністр фінансів Федір Ярошенко. Він попросив депутатів повторно переголосувати і відмовитися від 236-ї поправки, оскільки, за його словами, уряд її не підтримує. "Поправка абсолютно не стосується малого бізнесу та спрощеної системи, а її реалізація призведе до втрати бюджетом 5 млрд грн", - сказав він.

Проте голова парламентсткого комітету депутат від Партії регіонів Віталій Хомутинник у відповідь заявив, що поправку скасовувати не потрібно. В результаті за повернення до розгляду цієї поправки проголосували лише 5 депутатів. Таким чином парламент залишив поправку діючою.

Нагадаємо, що скасування нульової ставки ПДВ на операції екпорту зерна і введення мита на експорт зернових набули чинності з 1 липня 2011 року. Зазначимо, що в тому форматі скасування ПДВ без компенсаторних механізмів вдарило по аграріям, а не по тому, на кого його було націлено. Щоправда, тепер урядовцям доведеться розробити чітку схему адміністрування цього податку.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада 264 голосами ухвалила зміни до закону про спрощену систему оподаткування. За словами В.Хомутинника, суть змін полягає у збільшенні допустимого обсягу обороту у 2-6 разів для всіх груп підприємців, і зниженні при цьому сум податку у 2 рази.