Влада США в останній момент знайшла компроміс і запобігла "фіскальному обриву"

01 сiчня 10:00

Республіканці і демократи змогли прийти до згоди і відклали "фіскальний обрив", що загрожував США тривалою рецесією, принаймні, на два місяці.

 

У вівторок, 1 січня, сенат США більшістю голосів підтримав законопроект, що передбачає підвищення податку для багатих американців і перенесення рішення щодо скорочення бюджетних витрат ще на два місяці.

Компроміс між республіканцями і демократами у суперечці з приводу бюджету США на 2013 рік був знайдений в останній момент.

Якби сторони не змогли прийти до угоди до 1 січня, у США стався б автоматичний секвестр бюджету, тобто скорочення витрат на 1,2 трильйона доларів, - так званий «фіскальний обрив» або падіння у «фінансову прірву».

Справа в тому, що з 1 січня 2013 року у країні одночасно спливає режим пільгового оподаткування, запроваджений ще при президенті Джорджі Буші-молодшому, і вступають в дію заходи зі скорочення федеральних витрат на оборону та соціальні програми.

Настільки різке скорочення дефіциту могло здійснити шоковий вплив на економіку країни і призвести до нового спаду ділової активності і чергової світової фінансової кризи.

Згідно з досягнутою напередодні домовленістю, податки американців, що заробляють до 400 тисяч доларів на рік, не будуть підвищені. Демократи вимагали знизити цей поріг до 250 тисяч доларів.

Як очікується, палата представників Конгресу проведе голосування щодо даного законопроекту до кінця дня. Прийняття закону про скорочення видатків уряду було відкладено на два місяці, в ході яких Конгрес і Білий дім проведуть нові переговори. !zn

Читайте також:

Обама перервав свою відпустку, щоб врятувати країну від «фіскального обриву»

США досягнуть стелі держборгу до 31 грудня, країні загрожує дефолт

Єврозона залишається гальмом для світового економічного зростання

ООН погіршила прогноз по світовій економіці на найближчі два роки