Високі податки це "розкіш", яку можуть дозволити собі лише багаті країни – эксперт

17 травня 17:02

Надмірні податки пригнічують економічне зростання, хоча вирішують соціальні проблеми.

 

Високі податки пригнічують економічне зростання, тому це "розкіш", яку можуть дозволити собі лише багаті країни. Адже у багатих країнах населення менш зосереджене на забезпеченні базових потреб, що є значущим стимулом для економічного зростання. В таких країнах населення готове платити високі податки для вирішення питань "рівності", "соціальних гарантій" тощо. Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир ДУБРОВСЬКИЙ, старший економіст CASE-Ukraine, головний експерт групи Податкова реформа РПР.

"Багаті країни, де усі громадяни можуть забезпечити свої базові потреби, мають інші пріоритети, ніж економічне зростання. Свого часу американський соціолог Роналд Инглхард довів, що пряма залежність між рівнем щастя/задоволення життям та добробутом спостерігалася до рівня, що приблизно відповідає 6 тис. дол.. (11 тис. дол.. в поточних цінах) на рік на душу населення, тобто рівня "нижчого середнього класу" країн "вище середнього" рівня розвитку. Після цього підвищення доходу вже набагато менше впливає на задоволення, натомість на перший план виходять інші чинники, в тому числі і "рівність" та "соціальні гарантії", які розвинені країни фінансують за рахунок податків в рамках "держави загального добробуту". Це уповільнює їхні темпи економічного зростання, але виборців це хвилює менше за інші проблеми", - пише автор.

Детальніше про вплив високих податків на економічне зростання читайте в матеріалі Володимира ДУБРОВСЬКОГО "Державні видатки в Україні: що занадто, то не здраво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".